Harmonie na talíři

Harmonie na talíři

Moje filozofie

Jsem výživovým poradcem, diagnostikem tradiční čínské medicíny a také šťastnou maminkou malého chlapečka. Pomáhám lidem osvojit si stravu, která je v souladu s tělem a duší. 

Je to strava, která člověku chutná, cítí se po ní skvěle a přináší mu vnitřní radost a spokojenost. Věřím, že jedině takové stravování může přinést skutečné ovoce do Vašeho života.

Prostřednictvím svých služeb inspiruji a pomáhám s úpravou stravy tak, aby byla vyvážená, zdravá a aby chutnala všem členům rodiny. Poradím Vám s výběrem sezónních potravin, naučím Vás správně sestavit pokrmy dle aktuálního ročního období a také Vás seznámím se základními principy tradiční čínské medicíny. Jídlo se pro Vás stane klenotem, díky kterému snadno zatočíte s únavou, přebytečnými kily a častým nachlazením. 

Jak si mě výživa získala...

Dnes můžu říct, že se cítím spokojeně ve vlastním těle. Zažívám vnitřní radost pramenící z pevného zdraví a vnitřní spokojenosti. Jsem cestovatel, sběratel zážitků a velký milovník dobrého jídla. Baví mě poznávat neznámé kraje prostřednictvím barev, neobvyklých chutí a vůní, jež najdeme na talíři. Jídlo miluji, proto se v něm neomezuji, naopak si jej s chutí a bez výčitek dopřávám.

Jak můj příběh začal?​

Byly roky, kdy jsem se trápila řadou diet s přáním, co nejrychleji zhubnout a přitom se cítit skvěle. Neřešila jsem primárně zdraví, ale hlavně hubnutí.

Experimentovala jsem s dietami a výživovými směry se snahou najít ten jeden dokonalý a ideální přímo pro mě. Toto experimentování však vedlo k únavě, zvyšující se váze a také ke zklamání a zmatenosti z protichůdných názorů jednotlivých výživových odborníků a směrů.

Ani moje zdraví nebylo tehdy takové, jaké bych si představovala.  Časté rýmy, chronické záněty a akné mě provázely v každodenním životě. Vymlouvala jsem se, že někdo nemocný prostě bývá. Odmítala jsem si přiznat, že příčinou uvedených nepříjemností jsem já sama a nekvalitně sestavený jídelníček, který mi nechutnal a ještě byl na míle daleko od skutečných potřeb mého organismu.

V roce 2019 jsem se rozhodla svůj přístup ke svému tělu a zdraví radikálně změnit. Vrátila jsem se do školní lavice a začala se studiem výživy, rostlinného poradenství a tradiční čínské medicíny. Jednotlivé střípky mi do sebe zapadly a já pochopila, že pokud chci trvale zhubnout a být sama se sebou spokojená, musím udělat změnu komplexní a to jak v přístupu k sobě, tak k jídlu.

Své zkušenosti a osvědčené tipy nyní předávám druhým. Naučím Vás na jídlo nahlížet jinak – s větší láskou, s větší úctou a s opravdovým dětským nadšením. Nebudu Vás navádět k žádným dietám. Na ty, jak již tušíte, nevěřím. Naopak Vás povedu k laskavému přístupu k vlastnímu tělu. Naučím Vás vnímat a poslouchat vaše tělo a předám Vám návyky, které Vás budou bavit a celoživotně provázet. Jídlo se pro Vás stane cenným palivem, výživou, zdrojem radosti a spokojenosti.